Spravodajstvo 22.07.2021 Ivan Gajdár

Kryptomeny a diamanty si začínajú podávať ruku

Spoločnosť Sotheby’s predáva prvý 100-karátový diamant špičkovej kvality kryptokupcom.

Diamantová burza sa modernizuje a aukčným spoločnostiam sa vďaka tomu podarilo dosiahnuť ďalší míľnik. V najnovšej aukcii diamantov spoločnosť Sotheby’s predala drahokam v novej najvyššej cene prostredníctvom kryptomien. Výnimočný 101,38-karátový hruškovitý diamant, ktorý pochádza od poprednej svetovej diamantovej spoločnosti Diacore, sa týmto spôsobom predal za 12,3 milióna dolárov anonymnému súkromnému zberateľovi.

Ide zároveň o druhý najväčší diamant v tvare hrušky, ktorý sa kedy objavil na verejnom trhu. Ako na margo aukcie uviedol podpredseda domu Sotheby’s v Ázii Wenhao Yu„sme svedkami historického okamihu, keď bol jeden z najstarších a najvzácnejších pokladov Zeme zakúpený pomocou najnovšej univerzálnej meny ľudstva. Videli sme aktívnu účasť zberateľov z celého sveta, ako aj záujem nových klientov, ktorý presahuje tradičnú skupinu zberateľov. Zavedením tejto inovatívnej možnosti platby otvárame nové možnosti a rozširujeme náš dosah na úplne novú klientelu, ktorá pochádza už z digitálnej generácie“. Najnovší predaj nielenže svedčí o odolnom dopyte po diamantoch špičkovej kvality, ale aj posilňuje pozíciu spoločnosti Sotheby’s ako priekopníka v oblasti luxusu, naznačil.

Diamanty tejto kategórie sú výnimočne vzácne. Doposiaľ prišlo do dražby iba desať 100-karátových kameňov. Predaná novinka dosiahla najvyšší stupeň farebnosti a čistoty. Patrí tak do vzácnej podskupiny, ktorá tvorí menej ako 2 percentá všetkých diamantov známych ako typ IIa. Diamanty v tejto skupine sú chemicky najčistejším typom diamantov a často majú výnimočnú optickú priehľadnosť. Predaj diamantu, spolu s inauguráciou série Sotheby’s Luxury Edit v Hongkongu, prichádza v okamihu, keď je dopyt po bielych diamantoch, najmä v tejto kvalite, obzvlášť silný. Napríklad minulý mesiac bola v aukčnom dome Sotheby’s New York stanovená nová rekordná cena v online aukcii, keď sa predaný okrúhly diamant s 50,03-karáta vydražil za 2,7 milióna dolárov.


Zdieľať na sociálnych sieťach:

Nasledujúce články

Staňte sa členom MAGNUS klubu

Investíciou do fondov okamžite získavate aj MAGNUS bony vo výške 50 % inkasovaného poplatku a môžete si tak užívať mnohé benefity.

Viac informácií