Navigácia

Tlačové správy

20 december 2019

Obrat v ekonomike: V roku 2020 kríza nehrozí

Svetová ekonomika by sa mala v budúcom roku odraziť od desaťročného minima a rásť o viac ako tri percentá. Pomôže jej podpis „fázy jedna“ obchodnej dohody medzi USA a Čínou, pokles pravdepodobnosti tvrdého brexitu, ale aj uvoľňovanie menových politík zo strany FED a ECB.

2 december 2019

Slovenskí milionári minulý rok zbohatli, tí svetoví chudobneli

Typický slovenský dolárový milionár v minulom roku zhodnotil svoj majetok o dve až deväť percent. Odchyľoval sa tak od vývoja vo svete, kde celkové bohatstvo najbohatších ľudí mierne pokleslo. Vyplýva to z prieskumu J&T Banka Wealth Report 2019.

30 október 2019

Prieskum medzi slovenskými milionármi: Ak príde kríza, využijeme ju

Aj keď viac ako polovica slovenských dolárových milionárov očakáva príchod krízy do dvoch rokov, vďaka väčším skúsenostiam sú na ňu lepšie pripravení ako v roku 2008. V prieskume J&T Banka Wealth Report 2019 až 70 percent bohatých tvrdí, že by počas nej nepanikárili a aktíva by nepredávali tak, ako...

26 jún 2019

J&T Banka spustila medzi prvými Apple Pay. Všetko, čo by ste mali o službe vedieť

J&T Banka dnes ako jedna z prvých bánk na Slovensku spustila službu Apple Pay. Potvrdzuje tak výnimočné postavenie investičnej privátnej banky na slovenskom trhu, ktorá klientom prináša možnosť využívať najnovšie technológie.

7 jún 2019

J&T Banka má najväčší podiel na obchodoch bratislavskej burzy

J&T Banka získala cenu Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov na burze počas minulého roka. Banka uskutočnila obchody za takmer 913 miliónov, čo predstavuje 95,10% podiel zo všetkých obchodov na burze. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

20 máj 2019

J&T Banka v roku 2018 upísala rekordný počet dlhopisových emisií

J&T Banka, jedna z najvýznamnejších privátnych bánk na Slovensku a v Česku, uzavrela podľa auditovaných konsolidovaných výsledkov minulý rok s bilančnou sumou vo výške 5,84 miliardy eur (takmer +5%). Čistý zisk za dané obdobie predstavoval 80 miliónov eur.

23 apríl 2019

Inflácia na Slovensku dosiahla za 20 rokov takmer 215 %. Návod, ako ju poraziť

Inflácia za posledných 20 rokov ubrala kúpnej sile peňazí na Slovensku viac ako polovicu. Len máloktorý Slovák dokázal svoje voľné zdroje ochrániť pred rastom cien.

15 marec 2019

Whisky kraľuje zberateľským aktívam. Za rok zarobila 40 percent

Zberateľské aktíva sa v minulom roku zhodnotili celkovo o deväť percent. Najmä vďaka 40-percentnému rastu cien whisky, ktorej sekundovali mince, vína a umenie. Neoplatilo sa investovať do šperkov, ktorých cena klesla o päť percent.

5 marec 2019

Počet miliardárov klesol. Prečítajte si, na čom zbohatli a kde žijú

Svet vlani prišiel každý týždeň v priemere o viac ako štyroch dolárových miliardárov. Ich počet klesol o 224 na číslo 2 470. Prvýkrát sa však medzi nimi objavil aj Slovák.

21 február 2019

Najlepším spomedzi konzervatívnejších fondov je J&T Bond

Má najlepší pomer medzi výnosom a podstupovaným rizikom. Vďaka tomu zvíťazil fond J&T Bond EUR v súťaži Top Fond v kategórii konzervatívne zmiešané a štruktúrované fondy. Jeho výkonnosť dosiahla za minulý rok 3,58 %. Fond je zložený z korporátnych dlhopisov silných spoločností na slovenskom trhu,...

4 február 2019

J&T Banka spustila predaj fondu, ktorý vypláca výnos každý rok

Fond s názvom J&T Profit tvoria vo výraznej väčšine, až do 90 percent, korporátne dlhopisy silných skupín na slovenskom trhu, ako napríklad J&T Finance Group, J&T Real Estate, Tatry Mountain resorts, JOJ Media House a iné.

20 december 2018

Ekonomická kríza v roku 2019 nepríde

Hoci sa budúci rok svetový hospodársky rast spomalí, ekonomická kríza podobná tej z prelomov rokov 2008 a 2009 by nemala prísť. Tri najväčšie ekonomiky sveta – čínska, americká a ekonomika eurozóny – síce spomalia svoj rast, svetové hospodárstvo však bude v roku 2019 ťahať nahor pokračujúci rast...

13 december 2018

J&T Banka uzavrela tretí kvartál s bilančnou sumou viac ako 6 miliárd eur

Tretí kvartál uzavrela J&T Banka, podľa konsolidovaných výsledkov, s bilančnou sumou vo výške 6,1 miliardy eur. Čistý zisk celej banky za toto obdobie dosiahol 59 miliónov eur. Na Slovensku administrovala klientske aktíva vo výške 2,59 miliardy eur.

10 október 2018

J&T Banka manažuje vydanie dlhopisov za 240 miliónov eur

J&T Banka bude v najbližších týždňoch manažovať vydanie ďalších korporátnych dlhopisov v celkovej hodnote 240 miliónov eur. Ide o dlhopisy mimoriadne silných skupín na slovenskom trhu: Tatry mountain resorts, a.s. a J&T Finance Group SE. Banka tým potvrdzuje svoju vedúcu pozíciu na Slovensku v...

27 september 2018

Profil slovenského milionára: V porovnaní so svetovým je o 10 rokov mladší, v dlhopisoch má ale dvakrát viac

Bohatí Slováci sa odkláňajú od konzervativizmu a sú stále viac otvorení investovaniu. Najvyššie zhodnotenie vidia v stavebných pozemkoch a práve dnes hodnotia ekonomickú situáciu ako najpriaznivejšiu pre investovanie za posledných šesť rokov. Ukázal to exkluzívny prieskum J&T Banky Wealth Report...

17 september 2018

Poznáme finančnú gramotnosť Slovákov. Skončili so známkou dva mínus

Viac ako 7-tisíc Slovákov v uplynulých mesiacoch absolvovalo veľký Test investičných znalostí. Skončili s priemernou známkou dva mínus. J&T Banka, ktorá tento vzdelávací projekt rozbehla, sa preto rozhodla spustiť dnes aj jeho druhú fázu. V nej sa budú záujemcovia finančne vzdelávať. Po absolvovaní...

3 september 2018

Zlatá minca: Najlepšia v investičnom bankovníctve je J&T Banka

Najlepším investičným produktom na Slovensku je Investičný vklad od J&T Banky. Rozhodla o tom odborná porota súťaže finančných produktov Zlatá minca. Ocenila na ňom najmä atraktívne výnosy, kvalitný servis, inovatívnosť či zvýhodnenú úrokovú sadzbu.

11 jún 2018

Predstavenstvo J&T Banky posilní Anna Macaláková

Anna Macaláková, riaditeľka J&T Banky Bratislava, sa od 11. 6. 2018 stáva členkou predstavenstva J&T Banky. V rámci predstavenstva bude okrem riadenia slovenského úseku banky zodpovedať celobankovo aj za oblasť informačných technológií.

17 apríl 2018

Rok 2017 bol historicky najlepším rokom, hlási J&T BANKA

J&T Banka, jedna z najvýznamnejších privátnych bánk v Česku a na Slovensku zdvojnásobila zisk, keď uplynulom roku zarobila 86 miliónov EUR oproti 37,3 mil. EUR v roku 2016. Bilančná suma medziročne vzrástla o 7,4% na 5,59 miliardy EUR. Vyplýva to z auditovaných konsolidovaných výsledkov. Kapitálová...

13 marec 2018

S ohľadom na dianie okolo skupiny CEFC považujeme za nutné vydať toto tlačové vyhlásenie

1 marec 2018

Tlačové vyhlásenie - situácia okolo CEFC

V Bratislave 1. marca 2018 - Veľmi pozorne sledujeme informácie, ktoré priniesli médiá o skupine CEFC a vyšetrovaní jej čelných predstaviteľov.

28 február 2018

J&T Banka spustila službu Google Pay aj na Slovensku

Bratislava, 28. februára 2018 – J&T Banka v spolupráci so spoločnosťou Google zavádza službu Google Pay. Umožňuje pohodlné platby prostredníctvom aplikácie v smartfóne.

14 december 2017

J&T Banka odovzdala cenu študentke v oblasti ekonómie

Súťaž Študentská osobnosť Slovenska už trinásty ráz ocenila úspešných študentov a mladých vedcov vo svojich oblastiach. J&T Banka tradične odovzdala cenu v kategórii ekonómia, ktorú vyhrala Kristína Gardoňová za jej prínos a prepojenie oblastí ekonómie a energetiky.

28 november 2017

J&T Banka ponúka dlhopisy SAZKA Group

J&T Banka oddnes ponúka päťročné eurové dlhopisy najväčšej európskej lotériovej skupiny SAZKA Group, a. s. Cenné papiere so 4 % ročným úrokom vyplácaným kvartálne majú nominálnu hodnotu jedentisíc eur a celkový objem nepresiahne 200 miliónov eur. Skupina SAZKA Group v role ručiteľa vydáva dlhopisy...

7 november 2017

Najvyššie zhodnocuje vklady J&T Banka

Najvyššie zhodnotenie vkladov je v J&T Banke. Úpravou úrokových sadzieb potvrdzuje pozíciu lídra.

18 september 2017

Európska centrálna banka schválila zvýšenie podielu CEFC v bankovom holdingu J&T Finance Group SE

31 august 2017

J&T Banka mení vedenie privátneho bankovníctva

Novým riaditeľom odboru privátneho bankovníctva sa k 1. septembru 2017 stáva Ondrej Segeč, vo funkcii nahradí Miloslava Čomaja, ktorý postupuje na post dealmaker.

1 jún 2017

Dolároví milionári dosiahli úspech vďaka vzdelaniu a tvrdej práci

Kvalitné vzdelanie, tvrdá práca v oblasti ktorú človek vyštudoval a ďalšie vzdelávanie, to sú najčastejšie spoločné faktory, ktoré priviedli väčšinu českých a slovenských milionárov k ich bohatstvu. Vyplýva to z unikátneho prieskumu WEALTH REPORT 2017, ktorý tradične zrealizovala J&T Banka na...

21 apríl 2017

J&T BANKA uzavrela rok 2016 s bilančnou sumou takmer 5 miliárd EUR

J&T Banka, jedna z najvýznamnejších privátnych bánk v Čechách a na Slovensku, uzavrela, podľa auditovaných výsledkov, vlaňajší rok s bilančnou sumou vo výške 4 926 miliónov EUR. Čistý zisk za dané obdobie predstavoval 35,3 miliónov EUR.

1 marec 2017

V prestížnej súťaži Global Management Challenge bojuje tento rok 7 tímov J&T Banky

J&T Banka sa aj tento rok aktívne zapojila do prestížnej medzinárodnej súťaže simulovaného riadenia firiem „Global Management Challenge“ (GMC). V rámci súťaže študenti spravujú vlastné fiktívne spoločnosti, prijímajú rozhodnutia a priamo ovplyvňujú ich úspešnosť.

14 február 2017

Slovenská ekonomika v závere roka zrýchlila tempo rastu

Podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu rástla slovenská ekonomika v štvrtom kvartáli minulého roka medziročne o 3,1 percenta, čo predstavuje očakávané zrýchlenie oproti 3,0-percentnému rastu za obdobie august - október. Rast po sezónnom očistení na medzikvartálnej báze dosiahol 0,8-percentnú...

19 december 2016

Majetok klientov v J&T Banke medziročne vzrástol o viac než 10 miliárd korún

J&T Banka, Privátna banka roku 2016, ukončila tretí štvrťrok s 27% nárastom klientskych investícií, ktoré dosiahli celkovú výšku 133 miliárd korún. Banka doteraz uviedla na trh 8 dlhopisových emisií v objeme 11,7 miliárd korún a do podielových fondov J&T pre privátnych klientov získala 4,5 miliardy...

21 november 2016

Cenu Oskára Čepana získali Barbora Zentková a Julia Gryboś

Laureátkami prestížneho ocenenia v oblasti vizuálneho umenia Cena Oskára Čepana sa stali Barbora Zentková a Julia Gryboś. Hlavnú cenu vyhlásila porota v sobotu 19. novembra na slávnostnom ceremoniáli v Múzeu SNP v Banskej Bystrici. Už po piatykrát podporila Cenu Oskára Čepana J&T Banka.

15 november 2016

Slovenská ekonomika zmiernila tempo rastu

Podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu rástla slovenská ekonomika v treťom kvartáli tohto roka medziročne o 3,0 percenta, čo predstavuje očakávané spomalenie oproti 3,8-percentnému rastu za obdobie apríl - jún. Rast po sezónnom očistení na medzikvartálnej báze dosiahol 0,7-percentnú dynamiku, čo...

7 október 2016

J&T Banka ponúka Dlhopisy EUROVEA 4,50/2022

J&T Banka ponúka možnosť výhodne investovať a dosiahnuť pevný úrokový výnos až 4,5 percenta ročne s novým podriadeným dlhopisom Eurovea. Ide v poradí už o piaty korporátny dlhopis denominovaný v eurách, ktorý sa banka tento rok rozhodla ponúknuť záujemcom o investovanie.

30 september 2016

Obzrite sa za tvarmi minulosti s J&T Bankou

Podporovateľ umenia J&T Banka Vás pozýva na prehliadku najlepšieho produktového dizajnu z ČSSR a NDR z rokov šesťdesiatych a sedemdesiatych. Nová výstava Slovenského múzea dizajnu Farebná šeď objavuje nepoznané, odstraňuje predsudky a ponúka súťaž dizajnu medzi dvomi socialistickými krajinami, v...

17 august 2016

Ikonické diela SNG na Magio pláži

Expert na investície a podporovateľ umenia J&T Banka prináša prehľad najvýznamnejších diel zo zbierok Slovenskej národnej galérie. Na tri týždne ich vystaví pre všetkých návštevníkov mestskej pláže na bratislavskom Tyršovom nábreží.

14 júl 2016

Svet má už vyše 15 miliónov dolárových milionárov

Počet dolárových milionárov vo svete prepisoval v minulom roku rekordy, pričom ázijský región ich má prvýkrát v histórii viac ako severoamerický. Ich majetok je takisto najvyšší v histórii, k čomu najviac prispel rast bohatstva čínskych a japonských boháčov. Vyplýva to z World Wealth Reportu 2016...

9 jún 2016

Študenti zažili Investičný deň s J&T Bankou

Na začiatku apríla odštartovala J&T Banka sériu prezentácií pod názvom Investičný deň. Expert na investície vyslal svojich dvoch analytikov Stanislava Pánisa a Rudolfa Vrábla na slovenské univerzity so zameraním na ekonomiku a financie.

31 máj 2016

Slovenskí dolároví milionári očakávajú najväčšie zhodnotenie od realít a startupov

J&T Banka, expert na investície, opäť pripravila unikátny prieskum o živote slovenských a českých dolárových milionárov J&T BANKA WEALTH REPORT. Piatykrát na Slovensku a šiestykrát v Českej republike mapuje investičné myslenie, zámery a správanie úspešných ľudí. Výsledkom prieskumu je exkluzívna...

25 máj 2016

J&T Banka je partnerom magazínu o umení 365°

Slovenská národná galéria vydala druhé číslo magazínu 365°. Formou rozhovorov, prehľadových článkov a reflexií výstav vtiahne magazín svojich čitateľov do diania na domácej i zahraničnej umeleckej scéne. Do distribúcie sa publikácia dostala posledný májový týždeň, jej partnerom je aj tento rok J&T...

13 máj 2016

Slovenská ekonomika pokračuje v dynamickom raste

Podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu rástla slovenská ekonomika v prvom kvartáli tohto roka medziročne o 3,3 percenta, čo predstavuje očakávané spomalenie oproti 4,3-percentnému rastu za obdobie október až december 2015, kde veľkú rolu hralo dočerpávanie eurofondov za roky 2007 až 2013. Rast po...

28 apríl 2016

J&T Banka uzavrela rok 2015 s bilančnou sumou viac než 5,7 miliárd eur

Podľa auditovaných konsolidovaných výsledkov uzavrela J&T Banka vlaňajší rok s bilančnou sumou vo výške 5,73 miliárd eur. V medziročnom porovnaní ide o 16-percentný nárast. Čistý zisk za toto obdobie bol 69 miliónov eur.

18 marec 2016

Veterány znova najlepšou alternatívnou investíciou

Alternatívne investície sa v minulom roku zhodnotili o sedem percent, čím jasne prekonali svetový akciový index MSCI World. Najviac pritom rástli ceny automobilových veteránov, mincí a vín. Vyplýva to z Wealth Reportu 2016 konzultačnej spoločnosti Knight Frank. Index 10 hlavných tried zberateľstva...

3 marec 2016

Čína prvýkrát v histórii predbehla USA, v počte superboháčov

Počet dolárových miliardárov vo svete za minulý rok narástol o 99 na rekordných 2188. Ich celkové bohatstvo sa zvýšilo o deväť percent na 7,3 bilióna dolárov, čo predstavuje zhruba 85-násobok veľkosti slovenskej ekonomiky. Vyplýva to z prieskumu Hurun Global Rich List 2016. Aké ďalšie výsledky z...

3 marec 2016

Osobný kontakt je najdôležitejší nástroj internej komunikácie

Asociácia internej komunikácie (AICO) pripravuje po vlaňajšom úspechu druhý ročník podujatia Interná komunikácia z perspektívy potrieb a očakávaní lídrov. Vo štvrtok 3. marca 2016 o 13.00 hod. budú v hoteli Lindner v Bratislave diskutovať top lídri známych spoločností a organizácií na tému rozvoja...

1 marec 2016

J&T Banka ponúka dlhopisy realitnej skupiny CPI

J&T Banka ponúka štvorročné eurové dlhopisy realitnej skupiny CPI Property Group, ktoré vydáva prostredníctvom slovenskej spoločnosti CPI Finance. Emisia v objeme 50 miliónov eur prináša cenné papiere v nominálnej hodnote 1 000 eur za kus s 5-percentným ročným úrokom.

12 február 2016

Slovenský ekonomický rast na päťročnom maxime

Podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu rástla slovenská ekonomika v štvrtom kvartáli tohto roka medziročne o 4,2 percenta, čo predstavuje zrýchlenie oproti 3,7-percentnému rastu za obdobie júl až september. Ide o najrýchlejšie tempo medziročného rastu od štvrtého štvrťroku 2010. Rast po...

4 február 2016

J&T Banka podporí slovensko-čínske bilingválne gymnázium

Banskobystrické gymnázium otvorí v septembri tohto roka brány pre študentov, ktorí sa chcú plynule naučiť po čínsky.

27 január 2016

Výstavy v Slovenskej národnej galérii sú opäť zadarmo

Tretí rok po sebe je vďaka podpore J&T Banky vstup do Slovenskej národnej galérie bezplatný. Navyše, banka sa zaviazala, že dobrovoľné vstupné od návštevníkov zdvojnásobí.

22 január 2016

Kam až môžu ceny pohonných látok klesnúť?

Klesá cena ropy, tým klesá aj cena benzínu či nafty. Pre každého motoristu dobrá správa. Kam však až môže cena benzínu a nafty klesnúť? Koľko by stál benzín a nafta, ak by bola ropa zadarmo alebo by bola až v zápore?

12 január 2016

Najviac sa v roku 2015 darilo akciám, prepadákom bola ropa

Uplynulý rok prial z hlavných tried aktív najviac akciám v Európe a Japonsku vďaka zlepšovaniu sa ekonomických fundamentov, uvoľnenej menovej politike lokálnych centrálnych bánk a slabým devízovým kurzom. Aj čínske akcie končili v pluse napriek obavám z výrazného spomaľovania sa lokálnej ekonomiky....

16 december 2015

J&T Banka vydáva eurové investičné certifikáty

J&T Banka ako prvá banka v našom regióne vydáva výnosové certifikáty bez dátumu splatnosti.

15 december 2015

J&T Banka uzavrela tretí kvartál s čistým ziskom 56 miliónov eur

Tretí kvartál tohto roka uzavrela J&T Banka s bilančnou sumou vo výške 5,96 miliárd eur, čo predstavuje medziročný nárast 24 percent. Za toto obdobie sa čistý zisk zvýšil o 10 percent na 56 miliónov eur. Vlastný kapitál banka vykázala vo výške 565 miliónov eur a kapitálovú primeranosť na úrovni 10,9...

9 december 2015

Nový PR manažér J&T Banky

Na začiatku decembra nastúpil do J&T Banky Artur Šturmankin. Vo funkcii PR manažér sa bude naplno venovať externej komunikácii banky na Slovensku.

4 september 2015

Ruská J&T BANK AO má nového akcionára

Novým akcionárom ruskej privátnej banky J&T BANK AO sa stala súkromná čínska spoločnosť CEFC China Energy Company Limited (CEFC). V rámci rozvíjajúcej sa spolupráce medzi CEFC a bankovou skupinou J&T Finance Group SE, získal čínsky investor v ruskej banke 50 % podiel. Celá transakcia podlieha...

3 september 2015

J&T Finance Group SE prehlbuje spoluprácu s čínskou CEFC

V nadväznosti na úspešne dokončenú due diligence dochádza k naplneniu ďalšieho kroku vstupu čínskej privátnej spoločnosti CEFC China Energy Company Limited (CEFC) do J&T Finance Group SE (JTFG). Prostredníctvom dcérskej spoločnosti CEFC Hainan International Holdings CO., Ltd. zvyšuje CEFC svoj...

24 august 2015

J&T Banka dosiahla za prvý polrok 2015 zisk 38 mil. eur

J&T Banka uzavrela prvý polrok 2015 s bilančnou sumou vo výške 5,39 mld. eur, čo predstavuje 17 % medziročný nárast. Vyplýva to z neauditovaných konsolidovaných výsledkov. Čistý zisk sa za toto obdobie zvýšil o 11 % na 38 mil eur. Banka vykázala vlastný kapitál vo výške 548 mil. eur a kapitálovú...

14 august 2015

Slovenská ekonomika rastie najrýchlejšie za ostatných 14 kvartálov

Podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu rástla slovenská ekonomika v druhom kvartáli tohto roka medziročne o 3,2 percenta, čo predstavuje zrýchlenie oproti 3,1-percentnému rastu za prvé tri mesiace roka. Ide o najrýchlejšie medziročné tempo rastu za ostatných 14 kvartálov. Rast po sezónnom...

12 august 2015

Riaditeľkou J&T Banky sa stala Anna Macaláková

Od 12. augusta 2015 zastáva post riaditeľky slovenskej pobočky J&T Banky Anna Macaláková, ktorá doteraz pôsobila ako prokuristka a vedúca odborov Komfort a Magnus. Vo funkcii nahradila Andreja Zaťka, ktorý prijal novú profesionálnu výzvu a stal sa generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva...

31 júl 2015

Ktoré sú najbohatšie manželské páry sveta?

Bill Gates, Amancio Ortega, či Warren Buffet sú nielen úspešní svetoví biznismeni, ale navyše so svojimi manželkami tvoria páry, ktorým patrí prívlastok najbohatšie. Top desiatka najmajetnejších manželských dvojíc, v ktorej nechýbajú ani Mark Zuckerberg, či Bernard Arnault so svojimi polovičkami,...

22 jún 2015

J&T Banka uvádza dlhopisy Energetického a průmyslového holdingu

Energetický a průmyslový holding (EPH) v spolupráci s J&T Bankou vydáva trojročné dlhopisy v celkovom objeme 75 miliónov eur. Cenné papiere s nominálnou hodnotou 1000 eur sú splatné v júni 2018 a nesú polročne vyplácaný úrok 4,2 % p. a. Pokyny na nákup s dátumom emisie v pondelok 29. júna prijíma...

4 jún 2015

Slovenskí milionári sú v investovaní opatrní, peniaze sú pre nich slobodou aj tlakom

Čo vieme o slovenských milionároch, ako rozmýšľajú, žijú, kam investujú, čo ich zaujíma, a ako pristupujú k budúcnosti svojich detí? Zistili sme o nich viac. Najväčší potenciál pre investovanie vidia v akciách, no termínované vklady sú stále najobľúbenejšie. Boja sa vzniku chaosu v spoločnosti -...

13 máj 2015

CEFC sa stala 5% akcionárom J&T FINANCE GROUP SE

Po šiestich mesiacoch od podpisu zmluvy o strategickej spolupráci došlo k oficiálnemu zápisu novej výšky základného imania a akcionárskej štruktúry J&T Finance Group SE do Obchodného registra. Novým 5% akcionárom bankového a finančného holdingu sa popri doterajších majiteľoch Jozefa Tkáča (47,5 %...

13 máj 2015

Slovenská ekonomika v úvode roka zrýchlila tempo rastu

Podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu rástla slovenská ekonomika v prvom kvartáli tohto roka medziročne o 3,1 percenta, čo predstavuje zrýchlenie oproti 2,4-percentnému rastu v poslednom štvrťroku minulého roka. Rast po sezónnom očistení na medzikvartálnej báze dosiahol 0,8-percentnú dynamiku po...

9 apríl 2015

Čistý zisk J&T Banky vzrástol minulý rok o 26 percent

Rastúci trend na trhu privátneho bankovníctva potvrdila J&T Banka aj v minulom roku. Jej bilančná suma narástla na 133,8 miliardy českých korún (4,83 miliardy eur), čo je 21-percentný medziročný nárast. Prevádzkový zisk J&T Banky predstavoval takmer 1,69 miliardy korún (60,7 milióna eur), čo je v...

24 marec 2015

J&T Ventures fond investoval do prvých začínajúcich podnikateľov

Po necelom roku existencie poskytne venture kapitálový fond J&T Banky investície prvým start-upom v sume niekoľko stotisíc eur. Prvé spoločnosti, ktoré J&T Ventures podporil sú FetView a ICE GATEWAY GmbH. Na Slovensku je J&T Ventures fond hlavným podporovateľom súťaže Podnikateľský nápad roka, kde...

16 marec 2015

Vklad, či investícia? V J&T Banke môžete mať oboje v jednom

Bezpečnosť termínovaného vkladu, či lepší výnos investície? Už pri sume 10-tisíc eur môžu klienti J&T Banky získať výhody vkladu a investície zároveň. Polovicu vloženej sumy im zhodnotíme úrokom 3 % p. a. a druhú vo fonde J&T Bond EUR alebo J&T Select, kde môžu získať ešte viac.

6 marec 2015

J&T Banka s novou riaditeľkou

Doterajšieho riaditeľa Andreja Zaťka dočasne nahradí Kristína Ševčíková. Slovenská pobočka J&T Banky má najmladšiu riaditeľku v bankovom sektore. Iba dvadsaťjedenročná Kristína Ševčíková v piatok nahradila na najvyššom poste v banke Andreja Zaťka. Študentka stavebnej fakulty Slovenskej technickej...

30 január 2015

J&T Banka dodatočne navýšila kapitál chorvátskej VABA banky

J&T Banka, väčšinový vlastník chorvátskej VABA banky, na základe rozhodnutia predstavenstva a so súhlasom dozornej rady navýšila základný kapitál banky o 37.500.000 HRK.

30 január 2015

J&T Banka je TOP zamestnávateľ medzi finančnými inštitúciami

Najpreferovanejším slovenským zamestnávateľom v kategórii financie, bankovníctvo, poisťovníctvo je J&T Banka. Veľkým úspechom je aj štvrté miesto v celkovom hodnotení o najpreferovanejšieho zamestnávateľa Slovenska. Prieskum realizoval pracovný portál Profesia v spolupráci s mesačníkom Forbes v...

15 január 2015

Minulý rok sa prvýkrát od pádu komunizmu na Slovensku nezdražovalo

Spotrebiteľské ceny na Slovensku klesli za rok 2014 v priemere o 0,1 percenta. Vyplýva to z údajov Štatistického úradu. Inflácia dosiahla zápornú hodnotu prvýkrát od pádu komunizmu. Podpísal sa pod ňu pokles cien potravín, energií a nákladov na dopravu, ktoré tvoria spolu takmer 55 percent...

12 december 2014

Objem vkladov J&T Banky sa v treťom štvrťroku zvýšil o 33 percent

Bilančná suma J&T Banky dosiahla ku koncu tretieho štvrťroka úroveň 130,197 miliárd českých korún (4,73 mld. eur), čo je 36-percentný nárast oproti tretiemu kvartálu roku 2013. Čistý zisk banky sa na konci septembra vyšplhal na 1,387 miliardy českých korún (50,44 mil. eur). Vyplýva to z...

27 november 2014

Veľkosť slovenskej ekonomiky je takmer osemkrát menšia ako hodnota Apple

Pre bežného Slováka je 73,5 miliardy eur len ťažko predstaviteľná suma. Približne takú veľkosť dosahuje ekonomika našej krajiny. Slovensko to radí na koniec šiestej desiatky krajín z hľadiska výšky nominálneho HDP vo svetovom rebríčku. Za nami sa nachádza ešte ďalších približne 140 krajín. Na prvý...

29 október 2014

Voľný vstup do SNG zdvojnásobil návštevnosť

Tohtoročná spolupráca Slovenskej národnej galérie (SNG) a J&T Banky prináša svoje ovocie. Voľný vstup na expozície v Bratislave a v Pezinku, ktorý J&T Banka umožnila širokej verejnosti využilo v tomto roku už viac ako 42-tisíc ľudí. Návštevnosť SNG tak oproti vlaňajšku vzrástla viac než dvojnásobne....

27 október 2014

J&T FINANCE GROUP SE uzavrela zmluvu o strategickej spolupráci s čínskou súkromnou spoločnosťou CEFC

Pri príležitosti štátnej návštevy Prezidenta Českej republiky, Miloša Zemana v Číne, podpísala J&T FINANCE GROUP SE zmluvu o strategickej spolupráci s privátnou spoločnosťou CEFC China Energy Company Limited. CEFC je šiestou najväčšou súkromne vlastnenou spoločnosťou v Číne a zároveň jednou z...

22 október 2014

Stačí vám 3 650 dolárov, aby ste patrili k bohatšej polovici ľudstva

Bohatstvo ľudí na celom svete dosiahlo v polovici roka 2014 rekordnú úroveň 263 biliónov dolárov. Na jedného dospelého človeka na svete pripadá v priemere 56-tisíc dolárov. Osobný majetok ale nie je rozdelený rovnomerne. Dospelému človeku stačí 3 650 dolárov, aby patril k bohatšej polovici ľudstva.

7 október 2014

Študenti VŠVU získali vďaka J&T Banke nové ateliéry

J&T Banka zabezpečila pre študentov a absolventov Vysokej školy výtvarných umení priestory, kde sa môžu venovať svojej tvorbe a štúdiu. Zároveň sa zaviazala, že bude niesť náklady na ich prevádzku. Projekt inkubátora je prvým v rámci novovznikajúceho partnerstva s VŠVU.

19 september 2014

Slováci uspeli na svetovom finále súťaže Global Management Challenge

Celosvetové finále súťaže v oblasti simulovaného riadenia firiem Global Management Challenge (GMC) v Soči skončilo veľkým úspechom pre Slovensko. Tím študentov, ktorý pod vedením analytika J&T Banky Stanislava Pánisa riadil svoju fiktívnu firmu, dosiahol krásne tretie miesto. Lepšie boli len tímy...

19 september 2014

Wall Street ožila v Bratislave

Nevšedný zážitok zo sveta hudby, burzy a histórie včera zažili stovky návštevníkov centra hlavného mesta. Audiovizuálna šou HUDBA vs BURZA preniesla divákov na Hlavnom námestí do najdôležitejších udalostí z posledných 120 rokov. Na budovách námestia ožili prvá a druhá svetová vojna, zlaté 20. roky,...

16 september 2014

V oblasti privátneho bankovníctva najlepšie komunikuje J&T Banka

Cena HERMES KOMUNIKÁTOR ROKA 2014 v kategórii privátne bankovníctvo patrí J&T Banke. Získala ju tak v hlasovaní odbornej poroty, ako aj v samostatnom hlasovaní verejnosti. Po minuloročnom úspechu, kedy dostala J&T Banka cenu za najinovatívnejšiu komunikáciu, ide o ďalšie ocenenia komunikácie banky.

11 september 2014

Tóny burzy sa prvýkrát rozozvučia v Bratislave

Akciový index Dow Jones získal prvýkrát aj svoju zvukovú verziu. Autorská hudba vykresľuje vývoj a historické udalosti, ktoré hýbali burzou od jeho vzniku až po súčasnosť. Ako zamávali krivkou prvá a druhá svetová vojna, pád Lehman Brothers, 11. september, technologický pokrok a mnohé iné udalosti,...

3 september 2014

J&T Banka zdvojnásobila polročný čistý konsolidovaný zisk

J&T Banka a. s. dosiahla za prvý polrok čistý zisk 934 miliónov českých korún (34,02 milióna eur). Medziročne to predstavuje viac ako dvojnásobný nárast. Prevádzkový zisk predstavoval ku koncu júna 1,03 miliardy korún (37,52 milióna eur) , čo je 47-percentný medziročný nárast. Ukazovateľ kapitálovej...

25 august 2014

J&T Finance Group dosiahla v roku 2013 konsolidovaný čistý zisk 90,3 mil. EUR

Skupina J&T Finance Group ukončila minulý rok s čistým konsolidovaným ziskom 90,3 mil. EUR, čo predstavuje 90-percentný medziročný nárast. Vyplýva to z auditovaných konsolidovaných výsledkov (IFRS). Na výšku zisku mali vplyv stabilné výsledky J&T Banky, akvizícia Poštovej banky a tiež predaj...

5 august 2014

J&T Banka uvádza prestížnu platobnú kartu MasterCard World Elite

Klienti J&T Banky môžu ako prví na Slovensku využívať exkluzívnu prémiovú platobnú kartu MasterCard World Elite, ktorú im banka prináša spolu so spoločnosťou MasterCard. Nová karta s bezkontaktnou technológiou PayPass a elegantným dizajnom poskytuje klientom všetky nadštandardné služby privátneho...

30 júl 2014

Najmladší miliardár je žena

Počet žien medzi dolárovými miliardármi sveta rastie rekordným tempom. Za ostatný rok ich pribudla až štvrtina, čo prekonalo dynamiku rastu počtu ultrabohatých mužov. Na svete je v súčasnosti už 172 žien s majetkom vyšším ako miliarda dolárov, a to je najviac odkedy sa tieto štatistiky sledujú. Ženy...

23 júl 2014

J&T Banka umožnila štúdium na prestížnej Cambridge International School

Vďaka partnerstvu J&T Banky a Cambridge International School sa do školských lavíc posadia nadaní študenti zo sociálne slabších rodín. Možnosť študovať na poprednej medzinárodnej škole s výučbou v anglickom jazyku dostalo 10 žiakov, ktorí úspešne splnili náročné vedomostné kritériá.

22 júl 2014

Najspokojnejší bankoví klienti sú v J&T Banke

More, slnko, piesok, obľúbený hotel, či zaujímavá kniha sú súčasťou každej dobrej letnej dovolenky, ale aj najnovších reklamných spotov J&T Banky. Okrem dovolenkovej pohody na slnečnej Kube prinášajú aj netypicky „letné“ prvky.

18 júl 2014

Bežné bankové služby sú v J&T Banke zadarmo

Hoci v bankovom sektore poplatky rastú, v J&T Banke sme zrušili všetky poplatky súvisiace s tuzemským platobným stykom, ako aj poplatky za výber hotovosti a za administratívne úkony.

11 júl 2014

Ideálna penalta má ísť na stred!

Rozhodnú v nedeľu o novom majstrovi sveta vo futbale opäť pokutové kopy? Od roku 1978, kedy sa zaviedlo pravidlo penaltového rozstrelu sa víťazstvom na jedenástky stali majstrami sveta Brazílčania v roku 1994 a Taliansko o 12 rokov neskôr. V roku 1990 Nemci zasa vyhrali titul práve na základe...

8 júl 2014

J&T Banka má na Slovensku novú hovorkyňu

Externú komunikáciu J&T Banky na Slovensku má od júla na starosti Jana Jarošová. Do banky nastúpila na pozíciu PR manažér senior a hovorca.

18 jún 2014

J&T Banka uvádza Wealth Report: výsledky tretieho ročníka prieskumu medzi dolárovými milionármi

Nákup poľnohospodárskej pôdy, firiem a investície do podnikových dlhopisov považujú slovenskí dolároví milionári za najzaujímavejšie možnosti zhodnotenia svojho majetku. Za investične atraktívne považujú aj akcie zahraničných spoločností, stavebné pozemky a nehnuteľnosti. Zaujímavé sú pre nich tiež...

16 máj 2014

Slovenská ekonomika opäť zrýchlila dynamiku rastu

Podľa rýchleho odhadu Štatistického úradu zvýšila slovenská ekonomika tempo rastu v prvom kvartáli tohto roka na 2,4 percenta na ročnej báze, po 1,5-percentnom raste v štvrtom štvrťroku. Dynamika rastu sa po sezónnom očistení medzikvartálne zrýchlila na 0,6 percenta, z 0,4 percenta v poslednom...

12 máj 2014

J&T Banka získala 58 % podiel v chorvátskej VABA banke

Potvrdením rozhodnutia predstavenstva a dozornej rady vstupuje dnešným dňom J&T Banka do chorvátskej VABA banky. Navýšením základného imania o 75 mil. kún (približne 10 mil. EUR) a získaním 58 % podielu tak bolo úspešne zavŕšené viac ako polročné vyjednávanie. V priebehu nasledujúcich dní by mala...

7 máj 2014

V J&T Banke naučíme aj konzervatívneho klienta investovať

K termínovanému vkladu získajú klienti J&T Banky okrem najvýhodnejšej úrokovej sadzby 2 % p. a. aj darček v podobe podielu v zmiešanom dlhopisovom fonde J&T Bond EUR.

30 apríl 2014

Desať premien Slovenska po dekáde členstva v Európskej únii

Vo štvrtok 1. mája 2014 uplynie desiaty rok od vstupu Slovenska do Európskej únie. Desaťročie nášho členstva v EÚ prispelo k zvýšeniu ekonomického potenciálu krajiny, vďaka čomu veľkosť nášho hospodárstva vzrástla o polovicu a zvýšila sa aj životná úroveň. Pomohli k tomu najmä domáce reformy,...

14 apríl 2014

J&T Banka vyplatila klientom mimoriadny úrok vo výške viac ako 1 mil. EUR

Mimoriadny úrok získava každý klient pri otvorení vkladu k základnej úrokovej sadzbe a je vyplácaný vopred, v podobe benefitov klubu J&T Banky - Magnus. Za rok 2013 predstavovala táto suma pred zdanením 1,1 mil. EUR, za ktoré klienti nakupovali tovary a služby podľa vlastného výberu.

2 apríl 2014

J&T Banka stabilne rástla aj v roku 2013

J&T Banka a. s., pobočka zahraničnej banky dosiahla k 31. 12. 2013 čistý zisk vo výške 15,6 mil. EUR, objem vkladov narástol o 24 % a počet klientov o 32 %. Z konsolidovanej auditovanej účtovej závierky zostavenej podľa IFRS vyplýva, že banka vykázala kapitálovú primeranosť na úrovni 15,8 % a voľná...

28 marec 2014

Tím J&T Banky bude reprezentovať Slovensko vo svetovom finále Global Management Challenge

Víťazom slovenského kola medzinárodnej súťaže v oblasti simulovaného riadenia firiem Global Management Challenge (GMC) sa stal opäť tím J&T Banky. Naším zverencom sa podarilo obhájiť prvé miesto už po druhýkrát a v ruskom Soči budú hájiť slovenské farby v konkurencii študentov z celého sveta.

27 marec 2014

J&T Banka hľadá riaditeľa na jeden deň

Na kreslo riaditeľa J&T Banky si sadne študent, alebo absolvent vysokej školy, ktorý vypracuje najlepší projekt na podporu jej imidžu.