J&T Banka vydáva eurové investičné certifikáty

V Českej republike emitovala J&T Banka už dve vlny tzv. perpetuitných výnosových certifikátov v českých korunách, prvá je úplne vypredaná, v druhej vlne ostala voľná už iba jedna tretina. Tretia vlna emisií J&T Banky je zároveň prvou v eurách. Podriadený nezaistený certifikát J&T BK III 9% PERP nesie 9-percentný úrok. Jeho nákupom investor poskytuje banke vedľajší kapitál Tier 1. „Neustále hľadáme nové investičné riešenia a prostredníctvom nich umožňujeme klientom, aby sa stali našimi partnermi. Náš postoj k nim vystihuje práve tento produkt, klientom totiž ponúka možnosť spolupodieľať sa na našom raste a úspechoch,“  hovorí riaditeľka J&T Banky Anna Macaláková.

Hodnota jedného certifikátu je 5-tisíc eur, celkový objem emisie môže narásť až do výšky 50 miliónov eur. „Teší ma, že prichádzame s emisiou denominovanou v eurách. Verím, že rovnaký záujem, aký bol o produkt v Českej republike, bude aj na strane slovenských klientov,“  dodáva Anna Macaláková.

Certifikát má parametre blízke dividendovým akciám, podobnosť investície vystihuje práve nekonečná renta, ktorá sa môže podieľať na dlhodobom portfóliu zameranom na pravidelný príjem. Perpetuitný certifikát ponúka J&T Banka len investorom a klientom s objemom investícií nad 100-tisíc eur.

J&T Banka patrí medzi najrýchlejšie rastúce banky v regióne. Je lídrom v oblasti privátneho a investičného bankovníctva. Na Slovensku administruje klientske aktíva vo výške 2 miliardy eur. Vytvára unikátne investičné príležitosti s najvyššou mierou individuálneho prístupu. Viac informácií na www.jtbanka.sk a www.jet.sk.


Nasledujúce články

7
Január
2025

Sumár roka 2024: Technologický rast a zlato na historických maximách

Väčšina hlavných tried aktív v minulom roku zaznamenala pozitívne zhodnotenie, pričom výnimkou boli štátne dlhopisy s dlhou splatnosťou a ropa. Americký akciový index S&P 500 pokračoval v raste a druhý rok po sebe narástol o viac ako 20 percent, čo sa stalo len štvrtýkrát za ostatných 150 rokov. Tento výsledok bol podporený nárastom ziskov najmä technologických gigantov spojených s umelou inteligenciou, ako aj rastom valuácií, ktoré sa dostali na výrazne nadpriemerné úrovne vďaka pozitívnym očakávaniam ekonomického rastu bez výraznejších inflačných tlakov. Krátke konce výnosových kriviek klesli v reakcii na uvoľnenie menovej politiky centrálnych bánk, zatiaľ čo dlhé konce výnosových kriviek rástli v dôsledku faktorov, ako sú solídne vyhliadky rastu HDP (najmä v USA), očakávania trvalejšie vyššej inflácie, narastajúce verejné dlhy a zmeny v geopolitickom prostredí. Cena zlata pokračovala v raste na nové historické maximá, čo bolo podporené najmä jeho nákupmi centrálnymi bankami v reakcii na tzv. sankčné riziko po zmrazení ruských devízových rezerv Západom. Ropa druhý rok po sebe strácala, keď na nej prevládol faktor previsu ponuky pri dynamickom raste ťažby mimo združenia OPEC+. Dolárový index vzrástol na 25-mesačné maximum, keď americká ekonomika prekonávala výkonnosť ostatných vyspelých krajín. Očakáva sa, že jej dominancia bude pokračovať aj tento rok, čo môže obmedziť ďalšie uvoľňovanie menovej politiky zo strany Federálneho rezervného systému.