Navigácia

J&T Banka má najväčší podiel na obchodoch bratislavskej burzy

J&T Banka získala cenu Burzy cenných papierov v Bratislave za najväčší obrat obchodov na burze počas minulého roka. Banka uskutočnila obchody za takmer 913 miliónov, čo predstavuje 95,10% podiel zo všetkých obchodov na burze. Väčšinu z nich tvorili nákup a predaj dlhopisov.

7 jún 2019

„Viac ako trojnásobný medziročný nárast objemu obchodov našej banky na bratislavskej burze je dôkazom toho, že klientom prinášame dostatok zaujímavých finančných príležitostí, po ktorých je na trhu dopyt. Vidíme, že Slováci sú investovaniu stále otvorenejší a služby privátneho bankovníctva vyhľadáva stále viac ľudí. Pevne verím, že na burzu budeme aj v budúcnosti umiestňovať kvalitné produkty, ktoré naše klienti ocenia,“ hovorí riaditeľka J&T Banky na Slovensku Anna Macaláková.

Okrem ceny za najväčší obrat obchodov burza odovzdala aj cenu pre emitenta, ktorého emisia akcií bola v roku 2018 na burze najviac obchodovaná. Získala ju spoločnosť Tatry mountain resorts, s ktorej akciami sa zrealizovali obchody v objeme viac ako 3,5 milióna eur.

Obe ocenenia burza udeľuje od roku 1998, keď ich po prvýkrát odovzdali pri príležitosti 5. výročia začiatku obchodovania na bratislavskej burze.