Navigácia

V prestížnej súťaži Global Management Challenge bojuje tento rok 7 tímov J&T Banky

J&T Banka sa aj tento rok aktívne zapojila do prestížnej medzinárodnej súťaže simulovaného riadenia firiem „Global Management Challenge“ (GMC). V rámci súťaže študenti spravujú vlastné fiktívne spoločnosti, prijímajú rozhodnutia a priamo ovplyvňujú ich úspešnosť.

1 marec 2017

Banka, ako hlavný partner projektu, vstupuje do súťaže už pravidelne prostredníctvom svojich expertov, ktorí pôsobia v jednotlivých tímoch v pozícii mentorov. Študentom sú počas súťaži k dispozícií, poskytujú im objektívne analýzy a rady. Tento rok sa súťaže pod ich odborným dohľadom  zúčastňuje až 7 tímov. „Našu úlohu v súťaži berieme skutočne seriózne. Sme si vedomí, že pre šikovných mladých ľudí, ktorí sa do nej zapoja, je to  skvelá príležitosť ako previesť teóriu do praxe. Môžu si vyskúšať riadenie firmy a pocítiť priamo dopady svojich každodenných rozhodnutí na jej chod. Zároveň je to pre mnohých dobrý štartovací mostík do budúcnosti. Niektorí študenti, ktorí boli úspešní v tejto súťaži sú dnes už zamestnancami J&T Banky“ hovorí Anna Macaláková, riaditeľka J&T Banky

V rámci súťaže študenti nielen vytvárajú modelové výrobné spoločnosti, ale tiež súťažia na virtuálnych trhoch EU a NAFTA, s cieľom dosiahnuť čo najvyššie zhodnotenie investície a získať najlepšie postavenie na trhu na základe dosiahnutého zisku. Súťaže GMC sa každý rok zúčastní v priemere 30 000 študentov z 30 krajín sveta.

Zohratosť jednotlivých tímov banky a cenné rady mentorov sa už 2 krát podpísali pod postup do svetového finále. Pred dvoma rokmi obsadil v rámci súťaže práve tím zo Slovenska skvelé 3.miesto. Slovenské finále sa tento rok uskutoční 15.marca. Víťazný tím sa následne 10. až 12. apríla 2017 stretne s konkurentmi vo svetovom finále v katarskej Dohe.