Navigácia

J&T Banka ponúka Dlhopisy EUROVEA 4,50/2022

J&T Banka ponúka možnosť výhodne investovať a dosiahnuť pevný úrokový výnos až 4,5 percenta ročne s novým podriadeným dlhopisom Eurovea. Ide v poradí už o piaty korporátny dlhopis denominovaný v eurách, ktorý sa banka tento rok rozhodla ponúknuť záujemcom o investovanie.

7 október 2016

Korporátne dlhopisy slovenských spoločností umožňujú klientom investovať do projektov, ktoré majú „na dosah“. Vidia ich, poznajú a my im dávame možnosť podieľať sa na ich rozvoji. Lokálne dlhopisy predstavujú zaujímavé investičné riešenie, prinášajú vyšší výnos ako bežné bankové vkladové produkty,“ hovorí Anna Macaláková, riaditeľka J&T Banky.

V roku 2015 spoločnosť Eurovea zaznamenala zisk na úrovni 4,13 mil. eur. Ten spolu s priebežným nárastom tržieb dnes umožňuje komplex ďalej rozvíjať. V súčasnosti sú realizované investície do existujúceho komplexu a pripravuje sa jeho rozširovanie. Po šiestich rokoch sa z nákupno-zábavného centra Eurovea stal úspešný, stabilný a oceňovaný projekt. Je výnimočný nielen v celoslovenskom, ale tiež v európskom meradle, získal za krátky čas existencie množstvo významných ocenení.

Bezprostredná blízkosť podnikateľských aktivít centra Eurovea a finančného holdingu J&T Finance Group je garanciou stability a úspechu. „Svet sa mení, dôraz sa kladie na lokálnosť a tento trend zasiahol aj oblasť investovania. Dôležitá je vízia investorov, otvárať príležitosti je zasa úlohou nás – bankárov. Sme radi, že sme ako prví na trhu ponúkli slovenské korporátne dlhopisy, ktoré sa už stali stabilnou súčasťou portfólia našich klientov. Prostredníctvom nich majú možnosť lepšie vnímať, kam investujú svoje finančné prostriedky a navyše tak podporujú domácu ekonomiku,“ uzatvára Anna Macaláková.

J&T Banka aranžuje emisiu nového podriadeného dlhopisu Eurovea v celkovom objeme 100 miliónov eur. Dlhopis s nominálnou hodnotou 1 000 eur je splatný v roku 2022, pevný úrokový výnos vo výške 4,5 % je vyplácaný každý rok spätne, vždy 7. septembra.