Navigácia

J&T Banka je partnerom magazínu o umení 365°

Slovenská národná galéria vydala druhé číslo magazínu 365°. Formou rozhovorov, prehľadových článkov a reflexií výstav vtiahne magazín svojich čitateľov do diania na domácej i zahraničnej umeleckej scéne. Do distribúcie sa publikácia dostala posledný májový týždeň, jej partnerom je aj tento rok J&T Banka.

25 máj 2016

Magazín vydávaný s ročnou periodicitou bol premiérovo uvedený v minulom roku a výsledky jeho predaja vypovedajú o veľkom záujme verejnosti. Druhé vydanie prináša oproti minuloročnému číslu viac strán a tým aj obsahu. Zaujímavosťou ostávajú rozhovory, napríklad s konceptuálnym umelcom Petrom Bartošom, s umelkyňami Luciou Tkáčovou a Ilonou Némethovou, s českým teoretikom a kurátorom Jiřím Ptáčkom a inými inšpiratívnymi osobnosťami slovenskej a českej umeleckej scény. Pribudli reflexie zahraničných a domácich výstav i niekoľko nových rubrík. Čitatelia môžu nahliadnuť do archívnych fotografií Slovenskej národnej galérie, prečítať si poviedku od španielskej umeleckej dvojice Cabello/Carceller ako súčasť jej umeleckej výpovede a pozrieť si niekoľko fotoreportáží.

Aj druhé číslo magazínu 365° pripravila SNG v spolupráci so svojim partnerom J&T Bankou. V tomto roku je to už ich druhý spoločný projekt, prvým bolo opätovné zavedenie bezplatného vstupu do galérií v Bratislave a Pezinku. „Magazín progresívne a zároveň veľmi príjemne reflektuje umelecké trendy súčasnosti. Pomáha nám s našim cieľom priblížiť umenie širokej verejnosti,“ hovorí riaditeľka J&T Banky Anna Macaláková. Publikácia zožala úspech v umeleckých kruhoch a tiež medzi klientmi banky. „Jej prvé číslo sa vypredalo veľmi rýchlo a už teraz je zberateľským artiklom. Verím, že aj druhé vydanie bude rovnako obľúbené,“ dodáva Anna Macaláková.

Magazín o umení 365° je možné si kúpiť v kníhkupectve Ex Libris v SNG a vo vybraných predajniach na celom Slovensku.