Navigácia

Výstavy v Slovenskej národnej galérii sú opäť zadarmo

Tretí rok po sebe je vďaka podpore J&T Banky vstup do Slovenskej národnej galérie bezplatný. Navyše, banka sa zaviazala, že dobrovoľné vstupné od návštevníkov zdvojnásobí.

27 január 2016

Bezplatné vstupné do Slovenskej národnej galérie priniesla J&T Banka prvýkrát v roku 2014 a počet návštevníkov stúpol takmer o sto percent. Minulý rok bola aj vďaka tomu celková návštevnosť stálych expozícií, výstav a podujatí viac než 82-tisíc. „Dlhodobo podporujeme výtvarné umenie na Slovensku, Slovenská národná galéria spája históriu, hodnoty a nasleduje trendy. Je tým najlepším prostriedkom, ako umenie priblížiť širokej verejnosti,“ hovorí riaditeľka J&T Banky Anna Macaláková.

Aj v tomto roku banka umožnila bezplatný vstup na všetky stále expozície a výstavy Slovenskej národnej galérie v Bratislave a Pezinku. Navyše, ak sa návštevník rozhodne prispieť dobrovoľným vstupným, každý príspevok J&T Banka zdvojnásobí. „Vďaka bezplatnému vstupnému očakávame aj v tomto roku zvýšený záujem o výstavy a sprievodné podujatia. Sme radi, ak ľudia namiesto obchodných centier strávia popoludnie u nás,“ hovorí Alexandra Kusá, generálna riaditeľka SNG.

J&T Banka podporuje umenie viacerými kanálmi. Absolventom Vysokej školy výtvarných umení poskytla bezplatný prenájom bývalých filmových ateliérov na Kolibe. „Vďaka projektu Inkubátory pre mladých umelcov majú priestor na realizáciu fotografi, výtvarníci či reštaurátori. Rozhodli sme sa hradiť všetky výdavky súvisiace s prevádzkou ateliérov. Naši mladí umelci majú úspechy doma aj v zahraničí, čo nás, ako ich podporovateľa, veľmi teší,“ dodáva Anna Macaláková.