Navigácia

Slováci uspeli na svetovom finále súťaže Global Management Challenge

Celosvetové finále súťaže v oblasti simulovaného riadenia firiem Global Management Challenge (GMC) v Soči skončilo veľkým úspechom pre Slovensko. Tím študentov, ktorý pod vedením analytika J&T Banky Stanislava Pánisa riadil svoju fiktívnu firmu, dosiahol krásne tretie miesto. Lepšie boli len tímy Ruska a Číny.

19 september 2014

GMC je vôbec najväčšia súťaž na svete v oblasti simulácie strategického riadenia firiem. Slovenskí študenti uspeli spomedzi 24 najlepších tímov sveta. „Dokázali sme, že na Slovensku máme šikovných študentov. Som hrdý, že sa im podarilo na svetovom finále presadiť práve pod vedením J&T Banky,“ povedal riaditeľ J&T Banky Andrej Zaťko. Spolu s tútormi počas piatich mesiacov rozhodovali o obchodných, marketingových, finančných, ako aj ďalších strategických oblastiach riadenia fiktívnej spoločnosti. Víťaz mal dosiahnuť najvyššiu cenu akcie a najlepšie postavenie na trhu na základe dosiahnutého zisku.


Víťazi finále boli od začiatku jasní. Zo štyroch semifinálových skupín postúpili dva tímy a osemčlenné finále ovládli Rusi. Tí si zopakovali víťazstvo spred dvoch rokov. Ďalšie umiestnenia boli tesné. Tím Číny si oproti vlaňajšku polepšil o jedno miesto. Na dalších miestach boli tímy Indie, Pobrežia slonoviny, Ghany, Rumunska a Brazílie. Výsledky vyhlásil riaditeľ súťaže a zástupca firmy SPG Pedro Alves Costa. Budúci rok sa medzinárodné finále bude konať 21.-23 apríla v Českej republike na Vysokej škole finanční a správní v Prahe.