Najmladší miliardár je žena

Počet žien medzi dolárovými miliardármi sveta rastie rekordným tempom. Za ostatný rok ich pribudla až štvrtina, čo prekonalo dynamiku rastu počtu ultrabohatých mužov. Na svete je v súčasnosti už 172 žien s majetkom vyšším ako miliarda dolárov, a to je najviac odkedy sa tieto štatistiky sledujú. Ženy si súčasne privlastnili ďalšie prvenstvo – najmladšieho miliardára. Perenna Kei má iba 24 rokov, pochádza z Hong Kongu a svoj majetok v hodnote viac ako 1,3 miliardy amerických dolárov získala vďaka výstavbe nehnuteľností.

30 júl 2014

najml-miliard.pngFoto: neueramediagroup.comZ najnovšej štúdie Weathinsight tiež vyplýva, že najviac miliardárok, takmer 35 percent, pochádza zo Severnej Ameriky, ktorá tesne predbehla Európu s 32- percentným podielom a Áziu s necelými 15-timi percentami. Na opačnom konci stojí Afrika s jednopercentným podielom. V rámci jednotlivých krajín vedú Spojené štáty pred Nemeckom a Brazíliou. 

Štúdia ukázala pri ultrabohatých ženách aj veľké regionálne rozdiely v spôsobe nadobudnutia ich majetku. Kým drvivá väčšina miliardárok na Západe ho zdedila, tie v Ázii, špeciálne v Číne a Hongkongu zbohatli najmä vďaka podnikaniu. Dôvodom je rýchlejšie tempo rastu rozvíjajúceho sa sveta, kde vzniklo veľa príležitostí pri podnikaní s nehnuteľnosťami a v spracovateľskom priemysle. 

Hoci sa štatistiky inštitúcií ohľadne podielu mužov a žien na svetovom bohatstve rozchádzajú, prevažne sa zhodujú v tom, že počet boháčok porastie naďalej rýchlejšie ako boháčov.

 

 

 

 

 Kontakty pre médiá:

Jana Jarošová, mail: jarosova@jtbanka.sk, mob.: +421 903 419 296

Linda Gáliková, mail: galikova@jtbanka.sk, mob.: +421 911 821 581