Navigácia

Najmladší miliardár je žena

Počet žien medzi dolárovými miliardármi sveta rastie rekordným tempom. Za ostatný rok ich pribudla až štvrtina, čo prekonalo dynamiku rastu počtu ultrabohatých mužov. Na svete je v súčasnosti už 172 žien s majetkom vyšším ako miliarda dolárov, a to je najviac odkedy sa tieto štatistiky sledujú. Ženy si súčasne privlastnili ďalšie prvenstvo – najmladšieho miliardára. Perenna Kei má iba 24 rokov, pochádza z Hong Kongu a svoj majetok v hodnote viac ako 1,3 miliardy amerických dolárov získala vďaka výstavbe nehnuteľností.

30 júl 2014

najml-miliard.pngFoto: neueramediagroup.comZ najnovšej štúdie Weathinsight tiež vyplýva, že najviac miliardárok, takmer 35 percent, pochádza zo Severnej Ameriky, ktorá tesne predbehla Európu s 32- percentným podielom a Áziu s necelými 15-timi percentami. Na opačnom konci stojí Afrika s jednopercentným podielom. V rámci jednotlivých krajín vedú Spojené štáty pred Nemeckom a Brazíliou. 

Štúdia ukázala pri ultrabohatých ženách aj veľké regionálne rozdiely v spôsobe nadobudnutia ich majetku. Kým drvivá väčšina miliardárok na Západe ho zdedila, tie v Ázii, špeciálne v Číne a Hongkongu zbohatli najmä vďaka podnikaniu. Dôvodom je rýchlejšie tempo rastu rozvíjajúceho sa sveta, kde vzniklo veľa príležitostí pri podnikaní s nehnuteľnosťami a v spracovateľskom priemysle. 

Hoci sa štatistiky inštitúcií ohľadne podielu mužov a žien na svetovom bohatstve rozchádzajú, prevažne sa zhodujú v tom, že počet boháčok porastie naďalej rýchlejšie ako boháčov.

 

 

 

 

 Kontakty pre médiá:

Jana Jarošová, mail: jarosova@jtbanka.sk, mob.: +421 903 419 296

Linda Gáliková, mail: galikova@jtbanka.sk, mob.: +421 911 821 581